Soma Olay Gazetesi

Başkan Işık Yeniden Aday

Başkan Işık Yeniden Aday
Bu haber 02 Nisan 2018 - 10:04 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Başkan Işık Yeniden Aday
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık; Seçim ve Oda Faaliyetleri konusunda bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da olan Başkan Işık şunları söyledi. “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Yatırım Ortamının İyileştirme Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısına katıldık. Biz Soma Ticaret ve Sanayi olarak bunun tam içindeyiz. Artık üyelerimiz burada yaklaşık 1 saat içinde şirket kurabiliyor. Türkiye ‘de yaklaşık 365 oda borsa içerisinde de Soma Ticaret ve Sanayi Odası da ilk 100 odanın içerisindeydi bu sisteme geçişte. Bu sistem gayet güzel gidiyor. Üyelerimizde çok rahat. Yok SSK’ya git, yok Vergi Dairesine git, Notere git. Bunların hepsini bitti çok şükür. Biz bu çalışmalara 2013’de seçildikten sonra başlamıştık. Özellikle ilk geldiğimizde odamızda server yoktu, iletişim sistemimiz yoktu, kayıt sistemlerimiz hep düşük seviyedeydi. Bunların hepsini yenilemiştik. Dünyanın gidişatı biliyorsunuz elektrik ortam. Odanın nereye gideceği belliydi. Allaha şükür o hazırlıkları yaptığımız için ilk 100 oda içine girme geçişini tamamladık.
Başbakanımız onunla ilgili yeni kararları açıkladı. Hemen akabinde Sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ile görüşme fırsatım oldu. Ayaküstü onları Soma’ya davet ettik. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi davet etmiyorsunuz ki dedi seçimler var seçimler bitsin sizi hemen Soma’ya davet edeceğiz dedim. Kendisi de mutlaka Soma’ya uğrayacağız dedi.
Kendisiyle inşallah ekonomi ile ilgili hem ödül töreni yaparız hem güzelce ağırlarız. Güzel bir program olur diye düşünüyoruz.
Ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne geçtik. Akredite olmuş bir odayız çok şükür. Göreve geldikten sonra onların çalışmalarına başlamıştık. 5 yıldızlı oda olduğumuzu Rifat Başkanımız Soma’ya geldiğinde söylemişti. Onun yenilemesi vardı. Yenilemeyi tekrar kazandık. Belge törenine katıldık belgemizi aldık tekrar Soma’ya geldik.”
Soma TSO Başkanı Hakan Işık, Ankara bağlantılarının da nasıl bu kadar güçlendiğini de şu cümlelerle anlattı.
“Programlara davet ediliyorsunuz, Davet edildiğiniz bütün programlara katılıyorsunuz. Katılınca da Bakanlarımızın, Rifat Başkanımızın hoşuna gidiyor ve sürekli olarak çağırılmaya devam ediliyorsunuz. Burada önemli olan biz Soma için çalışıyoruz. Soma Ticaret ve Sanayi Odamız üyelerimiz evet onlar öncelikle ama Soma’nın yol çalışması yapıyoruz bizim görevimiz istemek, Göreve geldiğimizden beri Ticaret ve Sanayi Odası’ndan çok toplantılar yaptık. Muhtarlar geldi, dernekler geldi, Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, İlçenin siyasi örgütlerinin liderleri… Toplantılar yaptık. Çok kararlar çıktı. Buradan bunları ilettik. Bunlar güzel şeyler halk ile iç içe olduk. Odanın kapılarını herkese açtık. Ben buradaki bütün derneklerimize teşekkür ediyorum. 70 imza ile evrak götürdüğümü hatırlıyorum. Yani 70 tane Soma’daki dernekler bunların hepsini Vekillerimize götürdüm. Somanın ihtiyaçları nedir? Ne olabilir? Bu kadar Ankara sistemi Ankara’daki lobi çalışmaları burada bazı eksikliklerimiz olabilir bunu da kabul ediyoruz. Ama bu lobi çalışmaları çok önemli Soma Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız çok destek verdiler bize. Onlar bizim toplanmamıza vesile oldular. Sağ olsunlar her seferinde geldiler. Bizde bu desteklerle Ankara’da bu faaliyetleri yürüttük. Bütün bunların toplamında Ankara’da bir tanınmışlık çıktı. Burada Hakan Işık’ın katkısı yok. Herkesin katkısı var. Siz de çok katkı verdiniz, bir sorunumuz olduğunda anlattığımızda bunu gündeme getirdiniz, yayınladınız, takviye ettiniz altını doldurdunuz. Bunlar çok önemli hep beraber yaptık bu işi.
Hakan Işık Oda seçimlerindeki başkan adaylığı ile ilgili ise şunları söyledi.
“Adaylığımı Temmuz 2017’de açıkladım. “O zaman rakip çıkmadı. Bugün 2 tane çıkmış. Arkadaşlara başarılar diliyorum. Herkes Soma’ya hizmet etmek için yola çıkıyor. Temmuz 2017’de ben Başkan adayıyım dedim. O günden beri bir daha açıklamam bekleniyor. Bir daha açıklamama gerek var mı? Bir başkan, başkan adayıyım dediyse başkan adayıdır. Yıldıramazlar, çekinme geri gitme gibi bir şey yok. Biz görevimizin başındayız. Ekibimizle beraber çok ciddi sağlam, deneyimli bir ekibimiz var. Biliyorsunuz 10 yılda tescil alamayanlara biz 6 ay da alarak cevap verdik bu ekiple. 10 yıl nerede 6 ay nerede. Organize sanayi tescilini 10 yılda alamadılar. Biz bu ekiple tekrar adayız. OSB’nin her şeyini biliyoruz neler yaptı nasıl yapıldı nereye gidecek. Buradaki arkadaşlarımız artık bakanlıklardaki bürokratlar ile bire bir görüşecek haldeler. Soma’da bu çok gündeme gelmiyor, heyecan uyandırmıyor. Ben şaşırıyorum. Bin dönümlük OSB için çok fırtınalar koptu, biz 5 yıl önce göreve gelirken de hepimiz şunu bir halledebilsek idi. Biz bunu hallettik ve 13bin dönüm ek yaptık. Kimse de 13bin dönüm OSB yaptık demiyor. Ben şaşırıyorum. Ama olacak, illaki olacak. Çünkü bakanlıktan bu 13bin dönüm işaretlendi. Somalılar hazırlıklı olsun bir kez daha uyarayayım;13bin dönüm OSB şu demek: İzmir-İstanbul yolunun bitmesi ile beraber bin dönümün yanında 13bin dönüm OSB ile beraber Soma’nın nüfusu 200bin olacak .Buna hazırlık yapıyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız, ilçe başkanlarımız da bunu biliyor ve bunun için çalışıyorlar. Valimiz aynı şekilde çok destek verdi ona da şükran borçluyuz bu 13bin dönüm yapılırken çok ciddi yazışmalar yaptı bakanlıkla ve bu hale getirdi.
Fakültede ilerleme kaydettik. Sağ olsun Belediye başkanımız yerini verdi. Yurt yapılıyor. Bunların hepsi sizin fakülteye sahip olabilmeniz için bir kriter. Vekillerimiz de artık buraya geldikleri zaman Soma’daki fakülte ile ilgileniyoruz diyorlar. Geldiğimiz noktaya baktığımız zaman söyleye söyleye, yaza yaza hep beraber bunu yaptık ama herkes destek verdi. Bahsettiğim 60-70 tane derneğin imzasında fakülte konusu da vardı. Herkes elini taşın altına soktu.
Üyelerimiz için çok istediğim bir eğitim yeri ihtiyacı vardı. Onu da başardık. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim, geçmiş dönem AK Parti ilçe Başkanımız Şeref Kavruk’a teşekkür ederim ve AK Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy’a teşekkür ederim. Sağ olsunlar çok destek çıktılar bu konuda bize. 20 yıllığına yeri verdiler. Bizde gittik Rifat Başkanımıza üyelerimizin bazı ihtiyaçları var, nişan yapacaklar, kır düğünü yapacaklar, misafirlerini ağırlayacaklar bir yer yok, sosyal bir tesis yapacağız. Bunun içinde eğitim salonu da olacak dedik. Projeyi getir parasını al dedi. Projeyi götürdük, parasını aldık, yeri yaptık, oturma ruhsatını aldık. Burası yapıldı Mayıs, Haziran arasında burası açılacak ve üyelerimiz burada istedikleri gibi faydalanacaklar. Burası hem eğitim verecek, KOSGEB ile beraber yaptığımız eğitimlerimiz var bunları artık orada yapacağız. Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nda üye olanlar burada indirimli hizmet alacak. Birkez daha Hasan Başkanımıza, Rifat Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Alan olarak da çok güzel bir yer. Bu tesis yapılırken Soma Ticaret ve Sanayi Odasından 1 kuruş para çıkmamıştır. TOBB, Belediyemiz ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılmıştır. Buda tamamlandığına göre iyi bir noktadayız diye düşünüyorum.
Kırkağaç ilçemizde Akhisar Ticaret Borsası ile ortak Zeytin – Zeytinyağı Serbest Bölgesi yapacağız.
Dergimizi çıkarttık. Üyelerimiz ile iletişime geçtik. Bu dergiler tüm bakanlıklara, vekillerimize gidiyor. Ciddi bir anlamda lobi çalışması ve gelişme sağladığımızı düşünüyorum. Birebir ilişkilerimiz konusunda odamızın akıllı telefon uygulamaları gibi tüm bunlar ve tamamlayacaklarımız var. Ümit ediyoruz ki üyelerimiz tekrar takdir eder oylarını bize verirlerse yaptıklarımız yapacaklarımız teminatıdır.
Yalan satmıyoruz, gerçekler ortada.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER