SON DAKİKA

Soma Olay Gazetesi
Şeref Öksum

SORUN YARATMAYIN, SORUN ÇÖZÜN LÜTFEN!

SORUN YARATMAYIN, SORUN ÇÖZÜN LÜTFEN!
Bu haber 30 Eylül 2020 - 14:56 'de eklendi ve 598 kez görüntülendi.

        Sağlıkla ve güzellikle geçecek bir hafta yaşamanız dileği ile hepinize cani gönülden sevgilerimi gönderiyorum.
      Değerli dostlarım bu hafta sayfamızı “ Sorun yaratmadan, sorun çözmeye”  ayırdık. Hepimizin yaşadığımız hayatta karşılaştığımız çeşitli sorunları, problemleri olmaktadır, buy hayatın genel akışı içinde elbette olmazsa olmazlarındandır. Yaşamış olduğumuz sorunlar veya karşılaştığımız problemleri ne kadar etkili çözer ve ne kadar kalıcı çözebilir, anlaşılır hale getirirsek o kadar rahat ve huzur içerisinde yaşamımızı sürdürebiliriz.
    Malumlarımız olduğu üzere birçoğumuzun aktif olarak kullandığı sosyal medya hesapları ve beğendikleri gruplar var. Bu internet oramı üzerinde bir çok arkadaşımızın çeşitli düşünce ve eleştirilerini, beğenilerini, yorumlarını zaman zaman okuyorum. Bir çok arkadaşımın paylaştığı serzenişlerden , diğer arkadaşların duygusal olarak etkilendiğini ve kendini duygu yoğunluğu içerisinde bularak  çalakalem yorum yaptığını, eleştiriler gelince ya özür dilediğini yada aksini savununcaya kadar polemiğe girdiklerini ve sonunda kırıcı olmaya başladıklarını üzülerek izliyorum.
  Örneğin geçenlerde sosyal medyada yer alan bir form da , yaşadığınız şehirde en önemli sorun nedir diye bir sayfa açılmış. Bir çok kişi Temizlik, Trafik, Yollar, işsizlik ,  hava kirliliği  vs diye çeşitli görüşler belirtilmiş. Buradaki sıralamayı beğenenler, beğenmeyenler asıl konunun amacını  aşıp, önce işsizlik, önce hava kirliliği, önce Trafik diye kendi aralarında üstünlük kurmaya çalışırlarken, şehrin ana sorunlarına ait  yazılar ve fikirler kaybolmuştur.
    Değerli arkadaşlar, Neden her türlü problemin veya sorunun  çözümünde, problemi dile getirip, başkalarından çözüm arayarak dile getirmeye çalışırız.  Neden kendimiz sorunları çözmek için adım atmayız.  Karşılaşılan sorunlar karşısında başkalarını veya karşımızdakini suçlamadan ve kabullenmeden önce olumsuzluk duyguları bir kenara bırakarak, daha pozitif olamayız.  Bakınız her türlü olumsuz düşünce stres yaratmaktan ve enerjimizi bitirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Kendi kendimizi bitirmek ve hayata negatif tavırlar takınarak yaşamımız sağlayan bu olumsuz düşünceler yerine kendinizi yapıcı ve olumlu düşüncelere itin lütfen
    Şimdi gelelim,  sosyal medyadaki şehir örneğine; Temizlik ve çöplerden yakınanlar acaba kendileri hiç mi sokaklara çöp atmıyorlar?  Kaç sefer kendi evlerinin önünü süpürüyorlar?  Kış geldiği zaman  çöp konteynırları gibi santral bacası gibi kıpkırmızı oluyor.  Kaç kişi sokaktaki ağaçların dibine bir şişe su döküyor?  Maalesef bir çoğumuz ne gerek var, Belediye ekipleri ne güne duruyor, onların işi herkes işini yapsın dediğinizi duyar gibiyim.  Yine Trafikten şikayet edenlerin bir çoğu yaya kaldırımlarına ve cadde üzerlerine kendi araçlarını park etmişlerdir, park etmeseler de halkın yoğun olduğu yerlere araçlarını bırakmışlardır.   Maske takmayanlardan yakınanlar bir çok kez kendileri sokağa maskesiz çıkmışlardır, ama eleştiri noktasına geldiği zaman kendimiz aslan oluyoruz.
   Değerli okurlarım lütfen hepimiz, karşılaştığımız sorunları şikayet ederek çözü beklemek yerine, basit ve akılcı çözüm teknikleri, hoş görü ile hareket ederek özgün ve yaratıcı fikirler paylaşalım. Anlayış, hoşgörü ve sorun çözmek günümüzün en önemli yaşamda kalma başarısı olacağını unutmayalım.
 Değerli okurlarım lütfen hepimiz, karşılaştığımız sorunları şikayet ederek çözüm beklemek yerine, basit ve akılcı çözüm teknikleri, hoş görü ile hareket ederek özgün ve yaratıcı fikirler paylaşmaya çalışalım. Anlayış, hoşgörü ve sorun çözmek günümüzün en önemli yaşamda kalma başarısı olacağını unutmayalım.Sen,ben, o yok bu gemide hep beraberiz.
  Gelecek hafta görüşünceye dek şen ve esen kalın, sevgi ile kalın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER