SON DAKİKA

Soma Olay Gazetesi

Açılı Öğrenciler Yer altı Maden Ocağını İnceledi

Açılı Öğrenciler Yer altı Maden Ocağını İnceledi
Bu haber 06 Aralık 2019 - 11:41 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Enerji ve maden kenti olan Soma’da eğitime farklı bir açıdan yaklaşan Soma Açı Koleji öğrencilerine Maden Soma Meslek Yüksek Okulunda açılan minyatür Maden Ocağına götürdü. Yapılan ziyaretin 4 Aralık Madenciler gününe rast getirilmesi ise yapılan incelemeye farklı bir anlam yükledi.

4 Aralık Madenciler Gününde maden üretimini ve madencilik mesleğinin zorlu şartlarını yerinde görmek isteyen Özel Soma Açı Koleji Öğrencileri Sınıf Öğretmenleri ile birlikte Soma Meslek Yüksekokulu Yeraltı Eğitim Ocağını gezerek Madencilik ve Linyit Kömürü hakkında bilgi aldılar.

Ziyaret kapsamında öncelikle eğitim salonunda Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayla TEKİN tarafından tüm öğrencilere yüksekokul ve yeraltı eğitim ocağı hakkında gerekli bilgiler verildi. Sonrasında öğrenciler öğretim elemanları eşliğinde gruplar halinde Yeraltı Eğitim Ocağını gezerek yeraltı madenciliği hakkında bilgiler aldılar. Öğrencilere ve öğretmenlere yüksek okulun gezdirilmesiyle etkinlik sona erdi. Gezi ile ilgili açıklama yapan Açı Koleji Genel Müdürü Neslihan GÜNDOĞAN, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Müdürü Ayla Tekin’e gösterdikleri misafirperverlikten ötürü teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER